Jak zaprojektować dobre wizytówki firmowe?

wizytówki firmowe

Każdy z nas wie, jak wyglądają wizytówki firmowe, gdyż stykamy się z nimi na każdym kroku. Dziś niemal każda tak większa, jak i mniejsza firma decyduje się na ich druk, co też szczególnie dziwić nie może. Jednakże mimo tak wielkiego jakby się nam mogło wydawać obeznania w tej sprawie, w dalszym ciągu wielu przedsiębiorców nie wie, jak takie wizytówki stworzyć. Wszak dziś wielkim problemem to nie będzie, ponieważ zawsze możemy zlecić to firmie zewnętrznej, jednakże skupmy się na tym, jak powinna wyglądać dobra wizytówka.

Format

Większość przedsiębiorców decyduje się na zwykłe wizytówki dwustronne, co akurat wydaje się zrozumiałe. Tym bardziej że są one najtańsze w produkcji. Jednak wydaje się, że lepiej wypadają tutaj wizytówki składane, które łączą w sobie zalety tradycyjnego nośnika i kilkustronicowej broszury.

Większa liczba informacji

Najważniejsze jest tutaj to, że taka wizytówka składana zawiera w sobie na małym formacie większą liczbę informacji. Dzięki temu potencjalnemu klientowi bez problemu przekażemy tyle informacji, ile chcemy. Oczywiście sam przekaz informacji nie świadczy jeszcze o tym, że klient z naszej oferty skorzysta, ale na pewno jest na to szansa większa aniżeli przy zwykłej wizytówce. Poza tym, nawet jeżeli tego nie zrobi, to w oryginalny i niecodzienny sposób zaprojektowana wizytówka będzie mu o nas przypominać, co może dać nam korzyści w przyszłości.

Poręczna

Mimo iż wizytówka taka po rozłożeniu jest większa, a jej powierzchnia może się nawet potroić w stosunku do zwykłej wizytówki, to po jej złożeniu jej wymiary są standardowe. Dzięki temu bez żadnego problemu zmieści się ona w wizytowniku czy portfelu, co również jest bardzo ważne. Jakby było inaczej, istniałoby wielkie prawdopodobieństwo, że taka wizytówka zostanie przez klienta wyrzucona. Tutaj takich obaw nie mamy. Wydaje się w związku z tym, że przy braku większego doświadczenia w tworzeniu takich materiałów marketingowych, jak najbardziej warto jest postawić na profesjonalną pomoc. I to nie tylko w aspekcie ich wydruku, ale także przygotowania samego projektu. Ceny są dziś na rynku bardzo konkurencyjne, a więc większych strat materialnych z tego powodu nie powinniśmy się spodziewać.

3 Comments

  1. Ja tam zawsze decyduję się na zamówienie tak projektu, jak i już druku w profesjonalnych firmach. Wolę przepłacić, ale mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.

  2. Ja akurat projekt wizytówek robię sam i wcale jakiegoś wielkiego doświadczenia w tym zakresie nie mam.

  3. No tak jednak jakieś umiejętności obróbki zdjęć na pewno należy posiadać.

Leave a comment