Koszty współczesnego druku

Koszty

Robienie wydruków, niezależnie prywatnych czy firmowych to dziś prosta, żeby nie powiedzieć bardzo prosta sprawa. Dziś na rynku mamy mnóstwo wszelkiego rodzaju drukarni, które swoje usługi świadczą nie tylko stacjonarnie, ale także i przez sieć. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie tylko wpływa na niższe koszty samego druku, ale także na szybkość realizacji zamówienia. Kontakt odbywa się bowiem telefonicznie lub mailowo, przez pocztę elektroniczną przesyłamy projekt wydruku, jeżeli w ogóle jest on gotowy, a zamówione materiały w przeciągu kilku dni, a nieraz nawet i godzin dostarcza nam firma kurierska. Przyjrzyjmy się natomiast kwestii cen druku. Od czego cena jest tutaj zależna?

Promocje nowych firm

Tak jak i w każdej innej branży na rynku, tak i drukarni w Polsce jak już zresztą wspomnieliśmy, nie brakuje. Tak duża konkurencja sprawia, że firmy walcząc o klientów, decydują się na obniżkę cen swoich usług. Przede wszystkim na atrakcyjne promocje możemy trafić w drukarniach, które dopiero co pojawiły się na rynku. Zachęcając klientów do skorzystania z ich oferty, mają one zazwyczaj niezwykle atrakcyjne warunki cenowe poszczególnych rodzajów druku.

Zamawiasz więcej i płacisz mniej

Warto wspomnieć też i o tym, że wiele maszyn, które znajdziemy dziś w drukarniach, charakteryzuje się tym, że ich wydajność zwiększa się wraz z większa ilością zamówienia. Materiału nie tracimy tutaj jednak tak wiele, jak w początkowej fazie, a więc nie trudno zgadnąć, że wraz ze wzrostem ilościowym zamówienia, spadają jego koszty. Często zamówienie kilkuset lub nawet kilku tysięcy więcej sztuk danego egzemplarza skutkuje niewielką dopłatą.

Cena a jakość

W błędzie są też ci, którzy twierdzą, że drukarnie, które oferują zbyt atrakcyjne warunki druku, nie świadczą usług na dostatecznie wysokim poziomie. Oczywiście na rynku znajdziemy firmy, których nie zaliczymy do w pełni profesjonalnych, ale stanowią one tylko niewielki odsetek całości. Otóż nawet podstawowy druk powinien przynieść nam zadowalające efekty. Wprawdzie druk o lepszej jakości może powodować lekkie różnice, ale nie są one zbyt istotne. Inną kwestią jest natomiast to, że każda drukarnia, zanim przystąpi do druku, przejrzy dokładnie nasz projekt i dostosuje go do parametrów swoich maszyn drukujących.

2 Comments

  1. Konkurencja jest tak duża, że tak naprawdę druk jest dziś tani, a nawet bardzo tani.

  2. To akurat prawda. Sam się zdziwiłem, zamawiając pierwszy raz wizytówki, że cena jest tak niska.

Leave a comment