Czym charakteryzuje się dobry druk?

dobry druk

Mimo iż z materiałami drukowanymi spotykamy się dziś wszędzie, to czy wiecie, czym charakteryzuje się dobry druk? Trzeba przyznać, że klienci pod względem drukowanych materiałów są coraz bardziej wymagający i ulotki reklamowe, broszury czy inne materiały, które jeszcze przed kilkoma laty zdałyby egzamin, dziś nie muszą już być wcale skuteczne. Co w związku z tym mamy na myśli myśląc o dobrym druku?

Jakość papieru

Otóż jak się okazuje wiele firm, które właśnie poprzez ulotki i tego typu materiały chcą dotrzeć do klientów, zamawia u nich wydruk na słabej jakości papierze, co jest grzechem głównym takiej inwestycji. Nawet jeżeli takie materiały dotrą do szerokiej grupy odbiorców, to obierane będą przez nie w sposób negatywny. W praktyce na takiej kampanii reklamowej więcej możemy stracić aniżeli zyskać. Dlatego też warto pamiętać o tym, że druk taki musi być wykonany na papierze wysokiej klasy.

Projekt

Trudno oprzeć się wrażeniu, że niezwykle istotny jest także sam projekt graficzny druku. Większość drukarni zmusza nas do tego, aby osobiście taki projekt firmie dostarczyć w odpowiednim formacie. W zasadzie jego stworzenie nie musi być wcale takie trudne, jakby się nam mogło wydawać, a wystarczający może być do tego jedynie program graficzny, na którym możemy go wykonać, jeśli oczywiście dysponujemy odpowiednią wiedzą. Jeśli takowej nie mamy, będziemy musieli zlecić to właściwej firmie. Niezależnie jednak od tego, czy podsyłamy projekt swojego autorstwa, czy też osoby trzeciej, warto stawiać na drukarnie, które są w stanie zaoferować nam pomoc graficzną. Dzięki temu nawet w razie jakichś uchybień lub błędów będzie on dostosowany do parametrów ich maszyn.

2 Comments

  1. Dla mnie ważniejszy od papieru jest sam projekt, który musi być wręcz idealny.

  2. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, ale nawet najlepszy projekt się nie sprawdzi, jeśli papier będzie słabej jakości.

Leave a comment