Czym jest druk reklamowy?

druk reklamowy

Trudno oprzeć się wrażeniu, że konkurencja na rynku w dosłownie każdej branży w XXI wieku jest ogromna. W zasadzie bez konkretnych działań marketingowych nastawionych na utrzymanie obecnych i pozyskanie nowych klientów normalne funkcjonowanie z nastawieniem na zysk jest trudne, a może nawet niemożliwe. Z pewnością zyskały dziś na tym także i drukarnie, które nie mogą narzekać na nakład pracy ze względu na dużą ilość zamówień. Co zatem składa się na takie druki reklamowe?

Druk małoformatowy

Z pewnością większość z nas uważa, że druk reklamowy to przede wszystkim wszelkiego rodzaju ulotki reklamowe, broszury, plakaty czy wizytówki. Na pewno jest w tym sporo racji i bez wątpienia jest to ta większa część drukarskich zamówień marketingowych. Jednakże nie tylko o takim druku możemy tu mówić.

Druk wielkoformatowy

Z drugiej strony nie powinniśmy zapominać także o druku wielkoformatowym. Do takich druków zaliczymy między innymi bilbordy, których przecież na ulicach naszych miast nie brakuje. Nie będzie jednak wielkim odkryciem, jeśli potwierdzimy, że na taki druk wielkoformatowy decydujemy się o wiele rzadziej w stosunku do małoformatowego. Spowodowane jest to z jednej strony jego znacznie wyższą ceną, z drugiej natomiast możliwościami zaprezentowania i rozpowszechnienia takich materiałów.

1 Comments

  1. Drukowanych produktów reklamowych jest dziś naprawdę mnóstwo.

Leave a comment